Gyerekvédelmi képzés
Kedves Kollégák!
A 2024-25-ös tanévben indítjuk a “Waldorf gyermek- és ifjúságvédelmi felelős” 80 órás akkreditált pedagógus-továbbképzést. A továbbképzést ajánljuk minden olyan kollégának, aki jelenleg is vállalja, vagy szeretne gyermek-, és ifjúságvédelmi szerepet felvállalni iskolájában vagy óvodájában. A képzést az intézményekben jelen lévő gyermekvédelemmel kapcsolatos megnövekedett igény hívta életre, a részvételt szülők számára is megnyitjuk. A pedagógus diplomától eltérő végzettséggel rendelkező résztvevőknek a tanúsítvány helyett igazolást tudunk adni a képzés elvégzéséről.
A továbbképzés célja:
– a Waldorf-intézmények életéből adódó helyzetek megismerése és felismerése a napi gyakorlatban
– a Waldorf-intézményekben dolgozó pedagógusok, óvónők, tanítók és tanárok gyermekvédelmis munkájának támogatása.
A képzést a Kodolányi János Egyetem a jelen képzés tanúsítványával rendelkező kollégának előzetesen megszerzett tudásként beszámítja a Pedagógus szakvizsgát adó szakirányú továbbképzésébe. A Kodolányin ezért az előírt követelményeket egy év alatt lehet teljesíteni.
MEGHOSSZABBÍTOTT Jelentkezési határidő: 2024. június 30. hétfő éjfél
A továbbképzés díja: 90.000 Ft
A jelentkezés feltételei:
- Egyetem és/vagy főiskola; óvodapedagógusi, tanítói szak, vagy bármely tanár szak;
- „A magyar Waldorf-iskolák kerettanterve” szerint a Waldorf-iskolák általános iskolai vagy gimnáziumi tagozatán, illetve a Waldorf Óvodapedagógiai Program szerint Waldorf-óvodákban pedagógus munkakör betöltésére jogosító egyéb szakképzettség.
- A pedagógus diplomától eltérő végzettséggel rendelkező résztvevőknek a tanúsítvány helyett igazolást tudunk adni a képzés elvégzéséről.
A jelentkezés módja:
A képzésre jelentkezni ezen a linken lehet, valamint diplomamásolat, vagy a legmagasabb iskolai végzettséget igazoló okmány másolatának elküldésével lehet, a jelentkezési határidő betartásával. Ha az oldal nem nyílik meg, ezen a linken lehet jelentkezni: https://forms.gle/tgaMFStR7c3euF7n8
A továbbképzés rövid tartalma:
– a gyermekvédelem jogi háttere, a gyermekvédelmi jelzőrendszer működése, valamint a preventív gyermekvédelmi munka lehetséges módjai;
– jártasság az óvodákban/iskolákban előforduló gyermekvédelmi segítséget igénylő esetek felismerésében, a segítés módjaiban;
– a serdülőkori devianciák, addikciók felismerése és a probléma kezelése;
– prevenciós éves terv, óraterv készítése évfolyamokonként, témánként az antropozófiai gyermekkép és életkori sajátosságok figyelembevételével;
– szociális érzékenység, önismeret és a gyermek- és ifjúságvédelmi feladatok ellátásához szükséges kompetenciák fejlesztése.
A továbbképzés időpontjai:
Összesen 6 +1 (hospitálás) alkalom pénteki napokon: 10.00-18.00; szombati napokon: 9.00-12.30
- szeptember 20-21., október 18-19., november 22-23.
- január 24-25., február 21-22., március 21-22.
Intézményi hospitálás: 1 nap az egyik 2025-ös alkalomhoz kapcsolódóan
A záróértékeléshez készítendő portfólió leadási határideje: 2025. április 1.
A továbbképzés helyszíne: Budapesti helyszín – szervezés alatt
A lemondás feltételei
- 2024. június 10-ig történő lemondás esetén a részvételi díjtól eltekintünk, vagy a befizetett összeget visszatérítjük.
- 2024. június 10-ét követően lemondás esetén nem áll módunkban a részvételi díj megfizetésétől eltekinteni.
Üdvözlettel:
Demkó Marianna