„Utak a minőséghez” – a minőségi munka külső és belső feltételei

Kedves Kollégák!
Tavaly indítottuk először 60 órás „Utak a minőséghez”  – a minőségi munka külső és belső feltételei akkreditált képzésünket, ahol az önigazgató szervezeti működés kultúrájába tekintettünk be a számos érdeklődővel közösen. Idén ismét hasonló képzésre hívunk benneteket, ahol olyan elméleti és gyakorlati tudást kínálunk,  amely segítségével megérthetővé válnak a szociális térben ható törvényszerűségek és kezelhetővé a közösségekben működő erők.
A tavalyi képzést kiegészítjük egy új nézőponttal, a Bizalom területével, mely áthatja szervezeteink működésének minden rétegét. Szándékunk, hogy a különböző munkaterületeket a Bizalom építő és alakító erőinek szemszögéből világítsuk meg.
Az önigazgatás nagyon új szervezeti forma, nincs benne nagy gyakorlatunk, nincsenek előttünk jól működő példák, akiktől könnyen elsajátíthatnánk, hogy lehet ezt jól csinálni. Mivel többnyire a hierarchikus működés eszköztárát használjuk, és gyakran az együttműködési képességeink is hiányosak, nagyon sok szervezeti nehézséggel küzdünk, és sokszor megtapasztalhattuk, hogy a legértékesebb pedagógiai munka is felörlődik ezeken a nehézségeken.
Jó hír azonban, hogy az önigazgató szervezeti működés kultúrája megtanulható. Ha ismerjük és tudatosítjuk azokat a törvényszerűségeket, amik az ember-ember közötti kapcsolatokban hatnak, akkor megtalálhatjuk az adott helyzetre leginkább illő megoldásokat, és fejleszthetjük az ehhez szükséges képességeinket. Természetesen nem lehet varázsütésre minden problémát megoldani, de el lehet kezdeni egy olyan tanulási folyamatot, amivel elérhető, hogy egyre kevesebb tudatlanságból vagy gyengeségből eredő problémánk legyen.
Az “Utak a minőséghez” eljárás 60 órás akkreditált képzésével nem a szokásos minőségirányítási rendszerek folyamatszabályozási metódusát kínáljuk, hanem egy olyan szemléletmódot, melynek segítségével a közösségeink elindulhatnak a szociális tudatossághoz és így az egészséges önigazgató működéshez vezető úton.
Várjuk a képzésre mindazokat, akik úgy érzik, szeretnének tenni intézményeinkben az együttműködés képességének erősödéséért.
Várjuk azokat, akik most szeretnének megismerkedni az eljárással, és azokat is, akik már találkoztak vele, hallottak róla, mert reméljük, hogy a Bizalom szemszögéből rátekintve új felismerésekkel gazdagodhatnak.
 
Szeretettel:
Gulyás Andrea és Tornai Tünde
szakmai vezetők