Munkatársak
Demkó Marianna
továbbképzések szervezése, önképzések segítése, pedagógiai tanácsadás, tantárgygondozás területfelelőse
1996 óta kísérem figyelemmel és támogatom a magyar Waldorf-mozgalom tevékenységét. Két Waldorf- iskola alapításában vettem részt, így a tanításon kívül a szervezeti kérdések, a működtetés, fenntartás, a kommunikáció és minőséggondozás területein is vannak tapasztalataim. A Váci Waldorf Iskolában 15 éven keresztül dolgoztam angoltanárként, kertművelés tanárként és osztálytanítóként. A Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnáziumban 2013-19 között tanítottam, 2016-tól dolgozom a Waldorf Házban, ahol a továbbképzések, a pedagógiai tanácsadás és tantárgygondozás területén igyekszem segíteni Waldorf-pedagógus kollégáimnak.
+36 20 346 7632
Gaál Judit
Intézményképviselő, gazdasági vezető, pedagógiai előadó
Gyermekeim révén kerültem kapcsolatba a Waldorf-pedagógiával. 2008-tól dolgozom a közoktatásban, az Óbudai Waldorf Óvoda óvodatitkáraként. 2014 januárjától kapcsolódtam be a Waldorf Ház munkájába, az igazgatási tanácsadás területén az óvodákért felelek, valamint a Ház gazdasági vezetői feladatait viszem.
gaal.judit@waldorf.hu
+36 30 425 9431
Kótai Zita
Irodavezető
2001 óta dolgozom a Waldorf-mozgalomban, 7 évig a Csillagösvény Waldorf iskolában voltam iskolatitkár és gazdasági ügyintéző, majd 4 évet töltöttem Solymáron, a Waldorf Pedagógiai Intézetben mint oktatásszervező. Jelenleg a Magyar Waldorf Szövetség és a Waldorf Ház irodájáért, adminisztrációjáért vagyok felelős. Feladataim közé tartozik emellett a gazdasági ügyek intézése is.
kotai.zita@waldorf.hu
+36 20 321 8036
Marosváry Péter
szakmai munkatárs (iskolai terület)
Márföldi Erika
Szakmai munkatárs (óvodai terület)
1994-ben fiatal lányként kerültem először kapcsolatba a Waldorf pedagógiával.
Hálás vagyok, hogy Annette Stroteichtől a Waldorf pedagógia alapjait tanulhattam, Gyöngyösiné Henczel Gabitól Nyíregyházán és Takácsné Ivaskó Ilonától a solymári Waldorf Óvodában tapasztalhattam meg a pedagógiát, mint élő valóságot. Először Takácsné Ivaskó Ilonával mentem egy Waldorf szövetségi ülésre, a mozgalomba ő vezetett be.
Óvónői munkámat alapító óvónőként a Nyíregyházi Waldorf Óvodában kezdtem 1996-ban, magamba szívtam a Waldorf óvónőség elméletét, ideológiáját. Azóta számos óvodában jártam országszerte: óvónőként, óvodavezetőként is tevékenykedtem s volt, ahol tanácsadói szerepben.
Németországban egy antropozófiai alapokon működő gyógypedagógiai otthonban gyógypedagógiát tanultam és dolgoztam egy évet különleges bánásmódot igénylő gyermekekkel, fiatalokkal.
Hazatérve megáldott a Jó Isten az anyaság mindennapi tapasztalatával 3 gyermek révén. Elvégeztem az állami óvodavezető képzést, Szentkúti Márta érzékenyített tovább a pedagógiában a Ligetszépe Meseterápiás Módszer képzése alatt. A Waldorf Ház Gyermek és ifjúságvédelmi felelős képzését és elvégeztem, hogy tágítsam az óvodai munkám során a teret, amiben a gyermekeknek segíthetek.
Más óvodák, pedagógusok, közösségek segítése egészen pályakezdő óvónőségemtől jelen van az életemnek. A Waldorf Ház Tanácsadói Fórumába szintén Takácsné Ivaskó Ilona hívására léptem be, tanácsadással foglalkozó óvónők és tanárok közös munkájába. A Tanévindító Műhely megálmodásának része lehettem s minden évben aktívan részt is veszek benne előkészítőként, előadóként, mesélőként.
A Waldorf Ház munkatársaként szeretnék az óvodák segítőjévé válni mindazokon a területeken, amelyek a mozgalomban hangsúlyosan megjelennek.
S hogy mi motivál kitartóan a gyermekek őszinte világával kapcsolatban Waldorf óvónőként, azt a következő idézet megmutatja:
„Ha a neveléssel komolyan foglalkozunk, ez arra kötelez minket, hogy ne csak felismerjük Istent lelkünk megelégedettségére, hanem vele együtt, az isteni szándék szerint akarjunk cselekedni. Ehhez azonban szükségünk van a nevelés szellemi alapjaira.”
„Ha tanárok (pedagógusok) akarunk lenni, meg kell keresnünk azt a szellemi alapot, amely képessé tesz bennünket arra, hogy imaginációból, inspirációból, és intuícióból dolgozzunk, hogy ne csak gondolkodjunk a szellemről, hanem a szellemnek megfelelően cselekedjünk is.” (Rudolf Steiner, GA 305.; 15 és 26. o.)
+36 30 587 39 05
Mészáros Anikó
iskolai tanügyigazgatás terület
Több mint 10 éve foglalkozom Waldorf-intézmények alapításával, működtetésével, ügyviteli, igazgatási feladatokkal fenntartóként és intézményi munkatársként.
2015-től 2018-ig a Fenntartói Kollégium képviselőjeként tagja voltam a Magyar Waldorf Szövetség elnökségének.
2017-ben indult a Waldorf Ház keretein belül a Fenntartói Képzés, melynek szakmai vezetője lettem.
Ezen évek alatt szerzett tapasztalataimmal szeretném segíteni az iskolákat és fenntartóikat az alábbi területeken:
– az intézmények és fenntartóik támogatása a tanügy-igazgatási, intézményműködtetési feladatokban
– tanügyigazgatási tudástár és iratmintatár
humán erőforrás gazdálkodás adminisztrációja (alkalmazottak besorolása és nyilvántartása),
statisztikai adatszolgáltatások,
béralapú támogatás-igénylés,
költségvetés-készítés,
jogszabályok értelmezése,
tanügyigazgatási kérdések,
fenntartói feladatok gyakorlása.